Plug-ins for VMware Orchestrator and Thoughts

בתקופה האחרונה VMware, חברות שותפות נוספות ואף בלוגרים מתמקדים ב – Orchestrator ככלי לניהול Workflows ואוטומציה. עם ההשקה של vSphere 4.0 ניתן דגש רב ל -Orchestrator, אולם בפועל כמות היישומים שנבנו היתה מועטה מאוד. אולם בדיקה קצרה תחת Flings שהינם אוסף של כלים מבית VMware Labs, ותחת מוצרים וירטואליזציה נוספים, מציגה מספר כלים עבור Orchestrator.
ניתן מספר דוגמאות לכך :
VIX Plugin for vCenter Orchestrator ככלי לאוטומציה של פעולות בתוך מערכות ההפעלה של ה – Guests.
VMware vCenter Orchestrator Plug-in for VMware vCloud Director ככלי להקלת ניהול הענן.
VMware vCenter Orchestrator Plug-in for Active Directory 1.0 כממשק לניהול AD מתוך vCenter. הכלי האחרון מעורר תהייה מאחר ועד כה דיברנו על כלי ל – Orchestrator לניהול סביבה מבוססת VMware והינה כלי לניהול AD מבית Microsoft ?. התשובה הרשמית הינה אוטומציה של משימות AD במיוחד עבור Cloud Provisioning, אולם השערה / הערכה שלי בלבד היא ש – vCenter הופך אט אט עבור ה – Virtualization Admins ככלי לניהול כולל של סביבת ה – IT. אם נתבונן על כלים עבור ה – vCenter (בנוסף או יחד עם Orchestrator) באופן רחב יותר נבחין בפתרונות לכל רובד, מצ"ב מספר דוגמאות:
כלים לניהול החומרה מ – VMware Hardware Status וכלה בפתרונות של ספקיות החומרה כגון Insight Manager מבית HP.
כלים ל – Provisioning של אחסון לדוגמא VSI 4.0 מבית EMC ו – VSC מבית Netapps
ניהול פתרונות תקשורת vDirect מבית Radware ו – ACE מבית Cisco.
רשימת ה – Plug-ins הינה חלקית ביותר ותרגישו חופשי להוסיף דוגמאות ככל העולה על רוחכם.
תוסיפו את היכולת לנהל vSphere מכל התקן, ואני מניח שתרגישו שותפים לתחושה שאט אט ניהול ה – IT עובר ל – vCenter. ימים יגידו…

יניב וינברג

About Yaniv Weinberg

בשנתיים האחרונות אני משמש כיועץ ומנהל לקוחות טכני בחברת VMware. במשך שלוש שנים לפני כן עבדתי בחברת Microsoft כ - Premier Field Engineer בתחום Windows.

8 Replies to “Plug-ins for VMware Orchestrator and Thoughts”

  • לגבי Cisco UCS Manager , אני מכיר, אולם אשמח לשמוע האם יש לקוחות שמשתמשים במוצר הזה מאחר ולא ראיתי עדיין זאת כמוצר מוטמע. לגבי NetApp, תודה על הטיפ, למדתי 🙂

 1. בן חגי הפנה את תשומת ליבי ללינק נוסף עבור ה – vCO עבור אלו שרוצים להעמיק קצת יותר, מדובר בקבוצה של אנשים עם חיבה עזה ל – vCO, חלקם עובדי VMware וחלקם לא, מיועצים ועד אנשי R&D, אומנם זהו לא אתר רשמי של VMware, אולם בהחלט שווה בחינה.
  מצ"ב הלינק: http://www.vcoteam.info

  יניב

 2. היי,

  מעניין לראות איך כל האוטומציה הזו מתפתחת מאוד מהר ומושקע בכיוון הרבה כסף וזמן פיתוח.

  שאלה קצת "ילדותית" – האם הOrchestrator הבסיסי של פעולות ברמת הVC הוא מותקן בDefault בזמן התקנה vCenter?

  ושאלה נוספת, מאחר ומדובר בPlugin שמשתמש בVIX, אז למעשה לא מדובר על עבודת מבוססת תקשורת של מ"ה אלא דרך הAPI של הVIX משתמש בו?

  תודה!

  • קצת להרחיב על הפרסום של מיכאל לגבי ה – Plug-ins החדשים ולענות על השאלה של רעי.
   רכיבי ה – REST ו – SOAP הינם חשובים במיוחד מאחר וכעת ארגונים יכולים לשלב Cloud Provisioning and Operation עם מערכות המציעות RESTful או SOAP web Services. לדוגמא יצירת VM או בקשת שירות IT הינה חלק מתהליך גדול ומורכב יותר הכולל מספר מערכות ניהול. יחד עם ה – Plug-Ins החדשים, ארגונים יכולים לשלב vSphere ו – vCloud Director לתהליכים ללא מגע יד אדם יחד עם מערכות צד שלישי מבוססות RESTful או SOAP APIs.
   VUM Plug-in מאפשר למנהלי ה – IT לבצע אוטומציה עבור תהליכי Scanning and Remediation עבור שרתי ESX/i, מכונות וירטואליות ו – Appliances אל מול Baselines. בנוסף ניתן לבצע באופן אוטומטי Patching ושדרוג לשרתי ה – ESX והתקנה של רכיבי צד שלישי (PPVE, Nexus 1000v) כדי להתאים ל – Baseline שנקבע. כמובן שעבור מכונות וירטואליות ניתן לשדרג את גרסת ה – Hardware או VMtools.
   לגבי שאלתו של רעי, ה – Orchestrator מותקן כברירת מחדל יחד עם התקנת vCenter Server. מידע מלא כיצד להגדיר שירות זה ניתן למצוא תחת ה – Link הבא :
   https://www.vmware.com/pdf/vco_410_install_config_guide.pdf
   לגבי השימוש ב – VIX, לא הצלחתי להבין לגבי איזה מבין שלושת ה – Plug-ins, אשמח למעט יותר פירוט בשאלה.

   לילה טוב

   יניב

    • לא מנינו את ה – Plug-in הזה, תודה על התוספת.
     vix-vco פשוט הופך פעולות שניתן לבצע במערכת ההפעלה של ה – Guest באמצעות ה – VIX API לאוביקטים ומתודות ב – Javascirpt כך שתוכל להשתמש בהם עבור VCO. חשוב להבין מהם VIX API – כלים המותקנים על מכונת Windows או Linux , דרכם אנו פונים לשרת ה – ESX/i או ל – vCenter Server, כלים אלו מאפשרים ניהול, הרצת תוכנות, העתקת קבצים ועוד בתוך מערכת ההפעלה של המכונה הוירטואלית.
     מקווה שהתשובה עוזרת, תרגיש חופשי לשאול.